Test BML CarCall BT-3 / Recenzja zestawu głośnomówiącego BML CarCall / Opinie BML CarCall

Test BML CarCall BT-3 / Recenzja zestawu głośnomówiącego BML CarCall / Opinie BML CarCall

Zestaw głośnomówiący - gadżet obowiązkowy

Jakiś czas temu przyszło mi zmienić pracę, cóż każdy z nas ją czasem zmienia lecz co za tym idzie znacznie zwiększył mi się dystans jaki mam do pokonania, aby do niej dotrzeć.

Do poprzedniej mogłem chodzić pieszo, teraz? mam do pokonania nieco ponad 20km w jedną stronę zatem nie jako zostałem zmuszony, aby w rodzinie pojawił się kolejny samochód, który pomimo mojego zamiłowania do motoryzacji został wybrany z dolnego zakresu cenowego samochodów używanych, co za tym idzie, próżno w nim szukać fajerwerków jak wszelakiego rodzaju udogodnienia w postaci czujników parkowania, zmierzchu, deszczu...BLUETOOTH itp.

W końcu ma to mieć 4 koła, kierownicę i przede wszystkim ma się zatrzymać kiedy potrzeba. Tani, niewyszukany transport z punktu A do punktu B.

Jako, że nie jestem kolekcjonerem punktów karnych i z mandatami mi nie po drodze a że człowiek szybko się przyzwyczaja do pewnych standardów, stwierdziłem że należy doposażyć nowy i zarazem stary nabytek w zestaw głośnomówiący.

Założenie było proste, ma to być urządzenie nie drogie ale zapewniające dobrą jakość dźwięku oraz łatwą obsługę.


Pierwszy wybór BML CarCall BT-3

Tutaj pojawia się propozycja od BML, zestaw głośnomówiący BML CarCall BT-3.

Już sam fakt, że zakup owego zestawu głośnomówiącego wyniósł minimalnie więcej niż 1/3 wysokości mandatu jaki grozi za korzystanie z telefonu w samochodzie, zdecydowanie do mnie przemawia. Sprawdźmy zatem stosunek jakości do ceny.

Opakowanie zawiera zestaw głośnomówiący CarCall, który rozmiarami przypomina nieco spłaszczoną, nie wielkich rozmiarów myszkę do komputera, metalowy klips do montażu, ładowarkę USB (z diodą informującą o ładowaniu), dość długi kabel USB do ładowarki oraz polskojęzyczną instrukcję obsługi.Jako że, jak chyba każdy, ładowarkę samochodową w aucie już posiadam, ta wylądowała w schowku bo i na nią przyjdzie czas, chociaż patrząc na fakt, że coraz więcej sprzętów elektronicznych ładowanych z poziomu USB jest już sprzedawanych bez ładowarek, uznam to za fajny i praktyczny bonus.
Zestaw głośnomówiący test w praktyce 

Urządzenie BML CarCall BT-3 mocujemy do osłony przeciw słonecznej w samochodzie za pomocą metalowego klipsa i na szczęście producent pomyślał o akumulatorowym zasilaniu urządzenia, które nie wymaga stałego podpięcia do prądu, dodatkowy kabel poprowadzony do osłony w tym przypadku byłby nie do przyjęcia.

Jak wspominałem CarCall BT-3 wyposażony jest w akumulator o pojemności 600mAh, który wg zapewnień producenta ma wystarczyć na 5 godzin ciągłej rozmowy oraz 600 godzin (to wychodzi 25 dni) w trybie czuwania.

U mnie w samochodzie jest już ze mną prawie dwa tygodnie i nadal pracuje na pierwszym naładowaniu, które wykonałem na samym początku.

Montaż zestawu głośnomówiącego BML CarCall jest dziecinnie prosty, w tym celu należy przełożyć metalowy klips przez uchwyty znajdujące się z tyłu głośnika i całość zakładamy na osłonę przeciw słoneczną...tyle!

Sam zestaw głośnomówiący wygląda dość solidnie, z pewnością nie jest to kolejna chińska zabawka z przysłowiowego dolara. Można mieć jedynie zastrzeżenia do metalowego klipsa służącego do montażu zestawu BML CarCall, uważam, że mógłby mieć on nieco łagodniejsze krawędzie bo są one w moim odczuciu zbyt ostre. Z drugiej strony jest to ten element na który zwracamy uwagę jedynie podczas montażu zestawu głośnomówiącego.

Na plus zaskoczyła mnie jakość dźwięku oferowana przez ten niewielki zestaw głośnomówiący. BML CarCall oferuje naprawdę przyzwoitą jakość dźwięku z możliwością regulacji głośności. Na ustawieniu maksymalnym jest dość głośno. Warto tutaj zwrócić uwagę, że wbudowany w zestaw mikrofon również zapewnia bardzo dobrą transmisję dźwięku przez co jesteśmy dobrze słyszani dla naszego rozmówcy.

Dzięki temu, że zestaw głośnomówiący łączy się z naszym telefonem za pomocą Bluetooth, możemy z korzystać z CarCall’a jak z typowego głośnika bezprzewodowego i odtwarzać muzykę bezpośrednio z naszego telefonu, tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że nie należy spodziewać się powalających właściwości audio (nie w tym celu został stworzony), nie mniej jednak jeżeli możliwości posiadanego radia w samochodzie są ograniczone i komunikacja poprzez USB, AUX-IN czy nawet brak możliwości odczytu formatu MP3 to jest to dobre rozwiązanie.


Podsumowanie i mój wybór

Zestawiając cenę BML CarCall BT-3 z możliwościami jakie oferuje i jakością dźwięku, zdecydowanie uważam, że jest to produkt który spełnia swoją rolę i za niewielkie pieniądze z pewnością uchroni przed konsekwencjami karnymi związanymi z tradycyjnym użytkowaniem telefonu w samochodzie a o samym bezpieczeństwie nie wspominając.

Porównując zestaw głośnomówiący BML CarCall BT-3 do popularnych na rynku modeli takich jak Xblitz X600 czy Xblitz X1000 zdecydowanie wybieram produkt od BML.

BML CarCall jest blisko dwukrotnie tańszy od wspomnianego zestawu Xblitz X600 i ponad trzykrotnie tańszy od zestawu Xblitz X1000 (ceny sprawdzałem we wrześniu 2019). Jak się można domyśleć wyższa cena produktów Xblitz nie przekłada proporcjonalnie do wzrostu jakości dźwięku w tych dwóch produktach. Dodatkowo z wagą jedyne 68g BML jest też najlżejszy z całej trójki.


Cena: około 70 zł

Plusy:

 • cena
 • wydajna bateria
 • łatwość instalacji i obsługi
 • jakość dźwięku (głośnik / mikrofon)

Minusy:

 • dość ostre krawędzie klipsa mocującego

Ocena:

 • Jakość odsłuchiwanego dźwięku podczas rozmowy (głośnik): 90%
 • Jakość przekazywanego dźwięku podczas rozmowy (mikrofon): 90%
 • Wyposażenie: 100%
 • Wykonanie: 90%
 • Razem: 92,5%

1 Komentarzy

  • Avatar
   Michał
   lis 5, 2019

   Kupiłem ten zestaw i jestem mega zadowolony. Bardzo łatwa obsługa, w sumie to zainstalować, sparować z telefonem i zapomnieć. Bardzo fajny zestaw głośnomówiący za niewielkie pieniądze.